śr. Mar 3rd, 2021

Świat sportów wodnych

Hel i okolice – windsurfing

Neoprenowa odzież Xcel wykorzystywana w sportach wodnych

2 min read

 Sporty wodne wymagają profesjonalnego ubioru oraz odpowiedniego przygotowania zawodnika. Odzież Xcel dedykowana jest osobom, które szukają porządnej i trwałej odzieży neoprenowej służącej do nurkowania oraz surfingu. Odzież ta sprawdza się również w zakresie wakeboardingu. Tego rodzaju odzież cechuje się dużą elastycznością i funkcjonalnością. Ubrania xcel są wodoszczelne, co zapewnia duży komfort użytkowania. Na dużą uwagę zasługują zwłaszcza pianki, które są lekkie, trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne.

Technologia drylock wykorzystywana w odzieży Xcel

Warto zauważyć, że w piankach tych wykorzystywana jest technologia drylock. Dzięki tej technologii pianki nabierają cech wodoszczelnych. Oprócz tego w procesie produkcji wykorzystywana jest technologia Celliant, dzięki której wytwarzane przez organizm ciepło jest przetwarzane i zwracane, co zapewnia doskonałe właściwości termoizolacyjne. Ubrania Xcel są wygodne w noszeniu, nie krępują one ruchów i zapewniają maksymalny komfort użytkowania w wodzie i na lądzie.

Odzież Xcel idealna do wakeboardingu

W sportach wodnych ważną rolę odgrywają również buty. Obuwie Xcel posiada porządną podeszwę, która przekształca ciepło bezpośrednio wydzielane przez organizm w energię podczerwieni. Działanie to zwiększa komfort termiczny. Dzięki temu zawodnik może znacznie więcej czasu spędzić na wodzie. Dodatkowo, te buty neoprenowe wyposażone są w specjalne rzepy, dzięki którym idealnie można dopasować obuwie do stopy. W procesie produkcji stosowane są również bezszwowe ściegi, które dają maksymalne dopasowanie.

Odzież neoprenowa

Wśród odzieży neoprenowej znaleźć można również kamizelki asekuracyjne, które przeznaczone są głównie do wakeboardingu. Ich rola jest bardzo istotna, chronią one ciało przed uderzeniami wodnymi. Profesjonalne kamizelki Xcel dobrze dopasowują się do sylwetki, zapewniają one ergonomię ruchów. Dobre właściwości mają również rękawiczki neoprenowe, które zapewniają pewny i mocny chwyt. Mają one właściwości antypoślizgowe.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.